IO1 JUIBAD Manual for Teachers about Fake News – Lithuania

photo o woman taking photo
photo o woman taking photo
Download
Download is available until [expire_date]
  • Version
  • Download 222
  • File Size 3,15 Mb
  • File Count 1
  • Create Date May 4, 2022
  • Last Updated July 17, 2023

IO1 JUIBAD Manual for Teachers about Fake News - Lithuania

Gerbiami pedagogai,

Šiandien mūsų visų gyvenimas neįsivaizduojamas be interneto ir socialinių tinklų. Ten kasdien dideliais srautais mus puola įvairus turinys. Tai kelia iššūkių ugdant naujus įgūdžius – įvertinti mums teikiamą turinį ir atskirti naujienas nuo melagių, taip pat nuo dezinformacijos, todėl ypač svarbu ugdyti medijų raštingumą, kritinį mąstymą ir analitinius įgūdžius.

Mokyklos vaidmuo dezinformacijos amžiuje yra labai svarbus. Medijų raštingumas – tai žinių, įgūdžių ir įpročių visuma, apimanti gebėjimą suprasti medijas ir technologijas, rasti, analizuoti ir vertinti įvairiais žiniasklaidos kanalais skleidžiamą informaciją.

Medijų raštingumo mokymai šio metodo kūrėjų yra suvokiami kaip esminis būdas kritiškai įvertinti ir analizuoti mus pasiekiantį turinį, todėl šiame įrankyje rasite patarimų, kaip mokytis ir mokyti apie melagius, užduočių pavyzdžių šaltiniui atpažinti ir netikrą. naujienas, įvertinti manipuliavimą skleidžiama informacija bei užduotis ir pratybas, skatinančias propagandos, dezinformacijos ir melagingų naujienų atpažinimą.

Mes, pedagogai, turime padėti mokiniams išmokti tinkamai naudotis medijomis ir kritiškai vertinti jų turinį, ieškant, atrenkant ir skleidžiant informaciją bei idėjas asmeniniais ar socialiniais tikslais.

Šiems tikslams pasiekti 7 skirtingos organizacijos PGI D-r IVAN BOGOV, 5o GYMNASIO VOLOU, ASSOCIATION DE COOPPERATION AL DESAROLLO ABARKA, INTARATIONAL INSTITUTE OF APPLIED PSYCHOLOGY AND HUMAN SCIENCIES,KAARENVEAMNECIES ASOCIAZIONE OF CULTARENVEAMNE SCIENCIES, CULTRACIONALOGIAT ALSOCIAZIONE VILNITRAUSTRAUSAIN SC PSIHOFORWORLD suvienijo jėgas ir inicijavo projektą JUIBAD – Prisijunk prie mūsų kovoje su dezinformacija.

Projekto tikslas – skatinti moksleivių faktų tikrinimą ir kritinį mąstymą, siekiant kovoti su netikromis naujienomis ir dezinformacija internete, kaip nurodyta Europos komunikate dėl dezinformacijos internete: Europos požiūris į netikras naujienas gali sukelti keletą neigiamų pasekmių, susijusių su rasizmas, netolerancija, ksenofobija, diskriminacija, taip pat sukuria klaidingus įsitikinimus su sveikata susijusiomis temomis. Be to, melagingos naujienos gali padidinti neapykantą kurstančią kalbą ir kitus neigiamus padarinius.

Projektas yra pagrįstas 3 intelektualinių produkcijos, išverstų į 9 kalbas, gamyba, kurių ypatybės ir numatomas poveikis. Vienas iš 3 projekto metu organizacijos sukurtų intelektinių produktų – prieš akis.

Internetinis „Mokyklų mokytojų vadovas prieš netikras naujienas“ yra e. knyga, skirta mokyklų mokytojams, įskaitant metodikas, skatinančias mokinių kritinį ir šalutinį mąstymą, atliekant problemų sprendimo pratimus, orientuotus į netikrų naujienų demaskavimą; psichologinis testas, skirtas atpažinti mokinius, kuriems gresia neigiamas netikrų naujienų poveikis; žaidimų metodologija, skirta demaskavimui, šoniniam mąstymui, kritiniam mąstymui aptikti netikras naujienas, vadovaujamas mokyklų mokytojų ir praktinių pavyzdžių; ir pratimai mokytojams, skirti paaiškinti netikrų naujienų poveikį keliose mokymo srityse, siekiant integruoti į klasikines mokyklų programas.

Šioje metodinėje priemonėje rasite šias problemas:
• Netikros naujienos ir dezinformacija apie skirtingus mokyklinius dalykus „Skiepai nuo infodemijos“ teorija ir praktika.
• Didinti pedagogų ir mokytojų žinias apie mokinių, susijusių su propaganda, dezinformacija ir netikromis naujienomis, ugdymą.
• Padėti jiems integruoti šiuos klausimus į įvairių dalykų mokymo programas.
• Vadovavimas mokyklos politikos kūrimui ir veiksmų planavimui šioje srityje.
• Kaip atpažinti netikras naujienas – 10 patarimų, kaip mokyti ir sužinoti apie netikras naujienas.
• Dezinformacijos ir netikrų naujienų pavojus bei stiprėjantis kritinis mąstymas.
• Neformaliojo mokymosi priemonės, konkursinė veikla, žaidimai, socialinis teatras kaip kovos su netikromis naujienomis priemonė, internetinės priemonės.
• Žaidimų ir kiti pratimai mokiniams (tikrieji žaidimai).

Tikimės, kad šis mūsų sukurtas leidinys jums bus naudingas planuojant ir ugdant savo mokinių medijų raštingumą, analitinius įgūdžius bei kritinį mąstymą atpažįstant propagandą, dezinformaciją ir melagius.

Projekto „JUIBAD – Prisijunk prie mūsų kovoje su dezinformacija“ komanda.